Aktuality

Z Barcelony bohužel návrat do Brna bez bodů

20 Čvn , 2017  

Český závodní tým Willirace racing team má za sebou druhý závod Mistrovstvé Evropy Moto2 na okruhu v Barceloně. Jirka na této trati nikdy nejezdil a tak pro celý tým začal závodní víkend už ve čtvrtek ráno, kdy se jeli volné tréninky, ve kterých si Jirka vedl velice dobře a každým výjezdem na trať zrychloval. Po celou dobu závodního víkendu teplota přes den byla kolem 30°C, což bylo pro všechny jezdce velice náročné. V neděli měla trať teplotu dokonce 58°C.

Jirka: “V sobotu jsem měl dvě kvalifikace. V první kvalifikaci se mi povedlo zajet 1:53.0, což mi nebylo uznáno kvůli přejetí obrubníku. Nakonec jsem skončil 16. s časem 1.53,4. Ke konci kvalifikace jsem měl i lehký pád, musel jsem jet vyjet do kačírku, protože jsem jel do zatáčky moc ryhle a sem se nevešel.
V druhé kvalifikaci jsem objel jen dvě kola kvůli nečekanému pádu ve 3. zatáčce, i přes to, že jsem jel pomaleji než normálně.

Do nedělního Warm Upu jsme zkusili nové nastavení, které jsme nakonec nechali i do závodu. V prvním závodě se moc nastavení neosvědčilo. Měl jsem špatný start, ale v první šikaně se mi podařilo předjet čtyři jezdce a posunul se na 13. pozici. Po 7. nebo 8. kole jsem udělal chybu, prořadil jsem a vyjel z trati v první zatáčce, to mě stálo několik míst a nakonec jsem skončil závod na 16 místě.

Do druhého závodu jsem startoval opět ze 17. pozice. Start se mi povedl o něco lépe než v prvním závodě.. Do závodu jsme zvolili nastavení z první kvalifikace. V některém z prvních kol jsem udělal znovu chybu a opět jel skoro celý závod sám a skončil opět na 16. Pozici.

Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, partnerům, hlavně majiteli týmu Honzovi Šebkovi, který mi toto vše umožnil a jsem za to moc vděčný. Dík patří i sponzorům především Jet Investment, který mi také dost pomáhá a samozřejmě všem v týmu, rodině a nesmím zapomenou na fanoušky!”

Příští závod čeká Jirky na okruhu ve Valencii 9. července, tak držte palce!

TZ Willirace Racing team

Foto: Daniel Rais

By