Aktuality

Willirace team startuje sezónu v evropském šampionátu FIM CEV Repsol Moto2

28 Dub , 2017  

Už o tomto víkendu začíná ve španělském Albacete první závod evropského šampionátu FIM CEV Repsol Moto2 a Willirace team s jezdcem známého jména – Jirkou Mrkývkou. Závodní víkend začal už ve čtvrtek, kdy proběhly první volné tréninky.

Šampionát má deset závodů na sedmi různých tratích. Většina těchto tratí hostí i závody Mistrovství světa MotoGP a tak je to pro jezdce tohoto evropského šampionátu perfektní příprava na případný postup o level výše.

Jirka před prvními testy řekl: “Čeká mě první závod ve Španělském Albacete v seriálu FIM CEV Repsol. Na tomto okruhu jsem nikdy nebyl a to je důvod proč jsme tu už dnes na „neoficiální“ trénování. Nervozita je určitě znát. Přece jen je to všechno zase od znova jak s motorkou,týmem tak i s tratěmi na kterých se tato sezóna pojede. Dnes mě čekají čtyři volné tréninky, které využiji k tomu abych se aspoň dozvěděl kvůli trať vede a s týmem našel základní nastavení. Na sezónu jsem maximálně připravený a budu se snažit jako vždy podat co nejlepší výsledek.”

První den testování Jirka vyrazil nakonec do třech tréninků. První byl zcela mokrý, druhý polosuchý a poslední zcela suchý. Jirka tréninky zhodnotil: “Dnešek hodnotím určitě pozitivně. Na to, že jsem tu jel dnes poprvé, tak čas není úplně špatný. Rozhodně ho ale ještě musíme zlepšit. Je super, že jsme motorku mohli vyzkoušet v různých podmínkách. Trať se mi celkem líbí motorka poslouchá a moc mě baví. Zvykám si na ni a už teď se těším na zítra až vyrazím do dalšího tréninku.”

By