Aktuality

Vítězný double na Slovakia Ringu

10 Zář , 2018

Rovněž nedělní závod o „Cenu Slovenska“ na Slovakia Ringu se v prostřední kubatuře – tedy do 600 ccm (závodily společně kubatury SSP 600 / SST 600 / Open 600) – nesl ve znamení našeho závodníka Jiřího Mrkývky jr., který zopakoval svůj trumf ze soboty.

O vítězství Mrkvy jr. (Kawasaki) nebylo vůbec pochyb a závod na 9 kol vyhrál časem 20:02,607 min. o 4,456 sec. před Oliverem Königem (Honda). Stupně vítězů dokompletoval Jaromír Chlup (Yamaha; +5,303). Čtvrtý byl odmávnut nejlepší domácí jezdec, Miroslav „Laki“ Sloboda (Yamaha; +5,588) a Top-5 dokompletoval Dušan Kovařík (Honda; +19,140).

Samozřejmě, že tým JM Superstock byl hodně spokojený a tak nám manažer týmu Jiří Mrkývka ochotně sdělil, jaký je další program pro Mrkvu jr.: „Čeká nás ještě finále šampionátu Alpe Adria na německém okruhu Oschersleben (ve dnech 5.- 7. října). Tam ale pojedeme v kubatuře Supersport 600, když do současného podvozku, na který je Jirka pochopitelně zvyklý, namontujeme speciální supersportový motor.“