Aktuality

V Estorilu vyhrál dvakrát Eric Granado

24 Čvc , 2017

Pátý závodní víkend šampionátu CEV – MSJ/Moto3 a ME/Moto2 – se konal na portugalském okruhu v Estorilu. Brazilec Eric Granado zde po Valencii získal už svůj druhý letošní vítězný double.

Kubatura Moto2 měla v Portugalsku na pořadu dva závody a v obou dvou vyhrál Brazilec Eric Granado. V tom prvním ho na stupních vítězů doplnili lídr šampionátu Ricky Cardus (+0.776) a úřadující šampion Steven Odendaal (+0.789). Polesetter Lukas Tulovic obsadil místo 4., Top-5 dokompletoval Hector Garzó. Šestý byl odmávnut Federico Fuligni, za ním následovali Dimas Ekky, Hiroki Ono, Miguel Lopes, Marc Luna a Joe Roberts.

Ve druhém vyhrál Granado celkem suverénně o 4.480 sec. před stále se lepšícím Američanem Joe Robertsem – oba Kalex, třetí se umístil úřadující šampion Jihoafričan Steven Odendaal s NTS (+4.480), tedy s úplně stejnou ztrátou a v takovém případě rozhoduje čas z předposledního kola. Victor Garzo byl klasifikován na 4. místě, Federico Fuligni doplnil Top-5. Dále následovali Miguel Lopes (6.), Hiroki Ono (7.), Xavier Cardelus (8.), Jayson Uribe (9.) a Marc Luna. Dosavadní lídr šampionátu Ricky Cardus obsadil místo 11., a body ještě získal za 12. místo Polesetter Lukas Tulovic.

Čtyřmi vítěznými závody v řadě se dostal do čela šampionátu ME svěřenec Carlose Lavada Eric Granado se ziskem 140 bodů, druhý je testovací jezdec KTM Ricky Cardus (115) a třetí pak obhájce titulu Steven Odendaal (101). Následují Garzó (87), Roberts (72), Fuligni (65), Ekky (58), Ono (44), Tulovic (40) a Top-10 kompletuje Cardelus (31).

A jen na vysvětlenou, jak je to s Hanikou a #23 Mrkývkou. V tiskové zprávě Willi Racing se uvádí: „V týmu se nápad na divokou kartu objevil hned po závodě MotoGP na Sachsenringu v Německu. Hned v pondělí se rozjelo kolečko telefonátů s Dornou a řešení, kdo bude vlastně jezdec. Vybírali jsme ze dvou českých jezdců, ale díky zkušenostem z Mistrovství světa Moto3 a aktivního závodění v MČR Superbike a účasti v Mistrovství světa Endurance vyhrál Karel Hanika.“

Z tohoto důvodu se závodní motocykl Kalex patřící týmu Willi Racing musel dopravit do České republiky (zde s ním absolvoval Hanika dva dny testování) a nemohl s ním proto z časových a logistických důvodů na závodním víkendu v Portugalsku závodit #23 Jiří Mrkývka.