Aktuality

Úspěšný maďarský Pannonia Ring

8 Čvn , 2016

Na maďarském okruhu Pannonia Ring pokračoval druhým závodním víkendem letošní ročník seriálu Alpe Adria 2016. Na startu pochopitelně nechyběl ani lídr kubatury AA-2016-SST-600-Junior brněnský Jiří Mrkývka s motocyklem Kawasaki svého týmu Willi Race.

Ten i v Maďarsku potvrdil svůj talent a především tréninkovou dřinu z přípravného období přeměnil v další dva úspěchy, takže svůj náskok v AA-2016-SST-600-Junior dokázal navýšit na 24 bodů před Polákem Patrykem Pazerou.

V kvalifikaci skončil ´Mrkva jr.´celkově na P18 (2:01.507), ale ve své kategorii druhý.

Bohužel v prvním závodě – a to hned v T2 – se zapletl do kolize s dvěma dalšími jezdci a tak se na trať sobotního závodu vydal až z P32. Pravidelně vysoce rychlými koly se ale brzy prosadil do Top-15 a zde také dojel, v hodnocení své kategorie obsadil P2 za Polákem Pazerou.

Do nedělního závodu si vyjel ´Mrkva jr.´ P16 na startovním roštu za čas 2:00.980 a závod absolvoval ve skvělém a konstantním tempu, když zajížděl bezproblémově časy na úrovni protagonistů této kubatury. To znamenalo skvělé umístění v Top-10 celkově a suverénní vítězství ve své kategorii. Jelikož jeho největší soupeř Pazera tentokrát druhou jízdu na Pannoniaringu nedokončil, tak si Mrkývka své vedení na čele AA-2016-SST-600-Junior nejen udržel, ale jeho bodový náskok vzrostl na celkových 24 bodů.

Jeho otec a zároveň mechanik Jiří Mrkývka – 135 startů v mistrovství světa WorldSBK – zhodnotil druhý úspěšný závodní víkend svého syna následovně: „Z tohoto závodního víkendu jsme měli trochu obavy, přece jen to pro Jirku byla na tomto okruhu premiéra. Ale zvládl ji perfektně jako starý mazák. Jezdil velmi rychlá kola a to zcela konzistentně. Kdyby nedošlo k té kolizi v T2 v první jízdě, tak byl celkový výsledek ještě lepší. I tak je celý tým absolutně spokojen, Jirka je schopen jezdit stejné časy jako nejlepší piloti této kubatury a ti by se neztratili rychlostně ani ve světovém šampionátu“.

AA-2016-SST-600-Junior: 1. Jiří Mrkývka (Česká republika-Kawasaki), 95 bodů; 2. Patryk Pazera (Polsko-Yamaha), 71; 3. Manca Katrasnik (Slovinsko-Yamaha), 62; 4. Massimo Attardi (Itálie-Honda), 52.

Kompletní výsledky závodů na Pannoniaringu najdete zde.

Dalším závodem závodního seriálu Alpe Adria je chorvatský Grobnik 17. – 19. června.