Aktuality

Soupeři Jirky Mrkývky v ME (6.): Obhájce titulu Steven Odendaal z Jižní Afriky

8 Bře , 2017  

Úřadující šampion ME-CEV Moto2 2016 Steven Odendaal pojede 2017 s experimentálním motocyklem NTS NH6 zhotoveným ve spolupráci firem Bruno Performance a Geo Technology.

Jihoafrický 24-letý jezdec Steven Odendaal se stal vloni suverénním šampionem, když závodil za tým AGR s motocyklem Kalex. Hodně překvapivě se letos objeví v novém týmu a s novým motocyklem. Bude to s NTS NH6 v projektu Bruno Performance, Geo Technology a NTS T Pro Project.

Původně si myslel Steven Odendaal, že pojede za tým AGR mistrovství světa Moto2. Ale Argiňano & Ginés Racing Team, který patří populárnímu španělskému TV kuchaři Karlosu Arguiñanovi se rozhodl pro dvojici Yonny Hernandez – Moto2 a Maria Herrera – Moto3.

Vloni s tímto motocyklem NTS NH6  obsadil Francouz Alan Techer druhé místo v šampionátu, takže motocykl má opravdu skvělou úroveň. Jelikož ale francouzský pilot odchází do šampionátu FIM EWC a All Japan Superbike s motocyklem F.C.C. TSR Honda, tak museli být pro tento nový projekt vyhledáni dva noví piloti.

Musíme také zdůraznit, že po vzoru KTM Moto2 bude NTS NH6  letos startovat v několika závodech s wild card a v sezóně 2018 je naplánován kompletní přestup do MS-Moto2.

Odendaalovým  týmovým kolegou bude japonský jezdec s mnoha zkušenostmi z MS: Hiroki Ono.

Jihoafričan Steven Odendaal má na svém kontě celkem 26 startů v Grand Prix, vesměs v kubatuře Moto2, některé s wild card, 2013 pak kompletní sezónu jako stabilní jezdec. Naposledy závodil v MS v Aragónu 2016, kde dojel na P18, což je také jeho nejlepší umístění v závodech Grand Prix (stejně jako na Phillip Islandu 2013).

By