Aktuality

Sezóna 2015 začala tradičně v italském Magione

1 Dub , 2015

Talentovaní jezdci, účastníci letošního závodního seriálu «ADAC Junior Cup powered by KTM», začali tradičně svou novou sezónu čtyřdenním soustředěním v italském Magione, kde nejen absolvovali své první letošní kilometry, ale také nácviky startů a nechyběla ani teoretická příprava.

Během čtyř slunečních dnů se tedy nejen jezdilo na trati, ale teenageři se dozvěděli vše o tom, jak vlastně takový závod probíhá, co znamená vyvěšení vlajek různých barev a také o sportovní přípravě, o stravování a jejich mechanici se naopak mohli detailně seznámit s motocykly KTM RC 390 Cup.

V různých tréninkových skupinách najeli účastníci soustředění své první letošní kilometry, simulovali závodní starty.

Jako zkušení instruktoři jim byli k ruce němečtí ex-piloti Grand Prix  Luca Grünwald a Dario Giuseppetti.

V prvních dvou trénincích byla naše pozornost zaměřena – především u nováčků – na to, aby získali dobrý pocit na závodní dráze a s bikem. A bylo zřetelné, že se to u nich lepší. Jsem velmi spokojený s tím, že se chovali dle našich rad a snažili se jezdit i naši jezdeckou stopu. Samozřejmě, že někteří potřebují ještě trochu času, ale to přijde s přibývajícími kilometry na závodní dráze“, říkal Grünwald, který sám bude letos startovat v Superbike*IDM.

Toho doplnil majitel jedné berlínské kavárny Giuseppetti , který zde v roli instruktora působil už počtvrté: „Letošní zaváděcí tréninkový tábor byl ve všech pohledech skvělý. Jsem opravdu rád, že mohu být členem tohoto společného projektu ADAC, KTM a dalších. Byla to opravdu radost vidět, jak se mladí jezdci pohybovali po dráze. Doufám, že tento projekt «ADAC Junior Cup powered by KTM», bude pokračovat i v dalších letech a že se do něho přihlásí další mladí jezdci“.

První závodní víkend «ADAC Junior Cup powered by KTM» se koná od 1. do 3. května v rámci Mai im Superbike*IDM na Lausitzringu, dále je na pořadu druhý závod na Nürburgringu (12. až 14. června). Od 10. do 12. července bude vrchol letošní sezóny v rámci Grand Prix na Sachsenringu. Další závody se potom konají na Hungaroringu (3. až 5. července), v Assenu (7. až 9. srpna), potom následuje závodní víkend na German Speedweek Oschersleben (20. až 23. srpna) a vše skončí finálem na Hockenheimu (25. až 27. září).