Aktuality

Šampionát Alpe Adria 2017 zná první termíny

30 Pro , 2016  

Ať už byly důvody rozchodu promotéra Alpe Adria slovenské agentury «Slovakia Racing» jakékoliv, tak Alpe Adria Motorcycle Union (AAMU) dodržela slovo a oznámila ještě před koncem roku předběžný kalendář na rok 2017, i když s několika otazníky.

Když se Alpe Adria Motorcycle Union (AAMU) těsně před Vánočními svátky rozešla na zasedání v Opatiji s dosavadním promotérem «Slovakia Racing», tak se samozřejmě horečně pracovalo na novém termínovém kalendáři. Na jeho vypracování nezbývalo moc času, ale termín uveřejnit nový kalendář ještě před příchodem Nového roku se nakonec podařilo.

Jezdci a týmy se už mohou připravit na čtyři fixní termíny: Závodní víkend v Poznani  (Polsko) má termín 25. až 27. května. Na bývalém okruhu Grand-Prix v Grobniku/Rijeka (Chorvatsko) se pojede dvakrát. Ještě před položením nového asfaltového povrchu se pojede první víkend v červenci v kubaturách Supersport300, 125SP/125GP/Moto3, Supersport/Moto2 a Superstock1000. Vyzkoušení nového povrchu prověří v polovině září všechny kubatury.

Pouze týden před závodem F1 se bude závodit na Red Bull Ringu. Probíhají jednání s okruhy Pannonia-Ring, Slovakia-Ring a Hungaro-Ring. A jedná se i s promotérem našeho Mostu.

Vše by mělo být jasné během prvního lednového víkendu 2017.

Naopak: Agentura Slovakia Racing sice rovněž po rozchodu – to se stalo 17. prosince 2016 – se šampionátem Alpe Adria prohlásila, že v nejbližších hodinách představí vlastní závodní seriál: „Nový šampionát celkom podrobne predstavíme doslova v najbližších hodinách, zverejníme kalendár, štartovné a všetky dôležité informácie. Zachovajte nám priazeň, čoskoro štartujeme!“, ale do 31. prosince 2016 se ji to zatím nepodařilo.

Předběžný kalendář Alpe Adria Championship 2017

tba Pannonia-Ring (Maďarsko), všechny kubatury
25.-27.05. Poznaň (Polsko), všechny kubatury
tba Slovakiaring (Slovensko), všechny kubatury
01.-02.07. Grobnik (Chorvatsko), s výjimkou STK 600 a SBK
14.-16.07. Red Bull Ring (Rakousko), pouze STK600 a SBK
tba Hungaro-Ring (Maďarsko), všechny kubatury
06 08.-10.09. Grobnik (Chorvatsko), všechny kubatury

By