Aktuality

Mrkývka vyjede v Barceloně do závodu ze 6. řady, po pádu hned ve 2. kole

17 Čvn , 2017  

Na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya se dnes konaly kvalifikační tréninky pro druhý letošní podnik ME-Moto2 a to pochopitelně s účastí našeho Jiřího Mrkývky.

V kvalifikaci Moto2 se dnes nejvíce dařilo ex-pilotovi Grand Prix Rickymu Cardusovi (Kalex) – na titulním snímku – za výkon 1:50.190. V první řadě ho doplní Hector Garzó s motocyklem Tech3 (1:50.604) a Dimas Ekky – Kalex (1:50.985). Obhájce titulu Steven Odenhaal (NTS) byl čtvrtý a Top-5 dokompletoval Corentin Perolari (Transfiormers).

Eric Granado, Federico Fuligni, Joe Roberts , Lukas Tulovic – všichni Kalex a další ex-pilot GP Hiroki Ono (NTS) vytvořili druhou polovinu elitní desítky.

#23 Jiří Mrkývka (Kalex) zajel své nejrychlejší kolo za 1:53.406 – umístil se na P17 a zítra tak vyjede do obou závodů z 6. řady startovního roštu, spolu s ním budou startovat z této řady Španěl Oscar Gutiérez (Ariane2) a Švéd Pontus Duerlund (Kalex).

Naše #23 měla hned ve 2. kole odpolední kvalifikace pád, ale je v pořádku. Při pomalé rychlosti se mu zřejmě „zamkly“ řidítka a havaroval. Protože však motocykl Kalex týmu Willi Racing byl dopraven do boxu brněnského týmu až ke konci kvalifikačního tréninku, tak už Mrkva jun. nestačil na trať vyjet a vylepšit čas z ranní kvalifikace.

By