Aktuality

Na maďarském Hungaroringu vyhrál Čech Mrkývka

5 Čvc , 2015

Třetí závod letošní sezóny 2015 na Hungaroringu se stal kořistí Jirky Mrkývky.

Za panujících veder okolo 30 stupňů Celsia absolvovali jezdci «ADAC Junior Cup powered by KTM» v neděli dopoledne třetí závod sezóny 2015, který se jel v rámci Superbike*IDM na Hungaroringu. Nový okruh pro všechny startující měl na konec překvapivého vítěze, z našeho pohledu ale naprosto zaslouženého: Jirka Mrkývka (15, Brno, CZE) vyhrál závod na 13 kol.

„Při startu jsem byl trochu nervózní, neboť jsem poprvé stál v první řadě“, řekl pro německý web talentovaný Čech. Nejmladší z Dynastie Mrkývků se z P4 v první zatáčce neustále probojovával dopředu a v 8. kole převzal vedení v závodě: „V závěru jsem se snažil ostatním poodjet a to se mně také podařilo“, dodal po závodě štěstím zářící Mrkývka.

Jeho největším soupeřem byl Alexander Somosi (15, Hernad, HUN), tedy svěřenec ex-mistra světa 125-tek Gabora Talmacsiho, který nakonec projel cílem za naším Mrkývkou o 0.388  sec., když se musel vypořádat v souboji se svým krajanem Balintem Kovácsem (13, Agard, HUN).

Lídr šampionátu Dirk Geiger (13, Mannheim), pak doplnil stupně vítězů, a jelikož oba hosté z Maďarska body do šampionátu nezískali, tak si Geiger pojistil ziskem 20 bodů svůj celkový náskok, který teď činí 65 bodů.

Toni Erhard (14, Schwarzenberg), který poprvé startoval z Pole Position, projel cílem v Top-5. Za ním následovali Marco Fetz (15, Merkendorf) und Dominic Kaßner (14, Burkhardtsdorf). Maximilian Sohnius (15, Hausham) byl odmávnut na P8 a získal tak důležité body, aby si potvrdil druhé místo v šampionátu se ziskem 46 bodů. Jason Dupasquier (13, Sorens, SUI) a Jonas Hähle (15, Lugau) dokompletovali Top-Ten.

Následující čtvrtý závod ADAC Junior Cup powered by KTM 2015 bude vrcholem sezóny a koná se hned následující víkend (10. až 12. července) v rámci Grand Prix Německa na Sachsenringu.

Vítěz závodu Jirka Mrkývka okomentoval své první vítězství následovně: „Závod to byl překrásný, na startu jsem byl trochu nervózní, neboť jsem stál poprvé v první řadě. Chtěl jsem za každou cenu dobře odstartovat a to se mně také podařilo. Po první zatáčce jsem byl čtvrtý. Neměl jsem vůbec žádný problém, tento závodní víkend se nám podařilo motocykl hodně vylepšit a udělal jsem několik kroků směrem kupředu. Na konci jsem zkoušel soupeřům poodjet a to se mně také podařilo. Jsem hodně šťastný, bylo to moje první vítězství v seriálu ADAC Junior Cup powered by KTM. A zároveň doufám, že nebylo poslední“.

V šampionátu vedl po maďarském závodě Geiger s 65 body, druhý byl Sohnius (46) a na třetí místo postoupil brněnský teenager Mrkývka (42).