Aktuality

Mrkývka je lídrem šampionátu MMČR

31 Čvc , 2020

Ve třídě Supersport 600 byl z našich jezdců nejlepším Jiří Mrkývka, který v kvalifikaci skončil celkově druhý za domácím Péterem Sebestyénem. Ten si v závodě okamžitě budoval náskok a Jiří Mrkývka si dojel s přehledem pro druhé místo a první v MMČR.

Vítězný Maďar Peter Sebestyén je stabilním účastníkem MS-Supersport a i v tomto závodě startoval s motocyklem konfigurace SSP. Za naším Mrkývkou dojel druhý Patrik Carda – při své premiéře v Alpe Adria – Jaromír Chlup pak doplnil české stupně vítězů.

Nedělní závod byl bohužel poznamenán těžkým pádem po kolizi mezi Jaromírem Chlupem Balintem Györem, ke kterému došlo ve 4. kole. Domácí závodník musel být letecky transportován do nemocnice a po dlouhém přerušení byl závod restartován na šest kol. O vítězství bojoval úspěšně Jiří Mrkývka, který tento závod vyhrál. Druhý dojel Patrik Carda, stupně vítězů tentokrát doplnil Vojtěch Schwarz, který pro letošek přešel do této třídy ze Supersportů 300.