Aktuality

Místo Axela Bassaniho pojede Augusto Fernandez

1 Čvn , 2017  

Že je španělský šampionát odrazovým můstkem do šampionátu světového, není žádným tajemstvím. To se projevilo i v dnešním případě, kdy italský motocyklový talent Axel Bassani (17 let) byl před domácím závodem Gran Premio d’Italia Oakley v Mugellu vyhozen z týmu Speed Up Racing.

Axel Bassani se stal vloni vítězem podkubatury European Supersport – celkově v MS-WorldSSP obsadil 12. místo a dostal jako obrovský talent v týmu Speed Up Racing z MS-Moto2 šanci v tomto šampionátu jako stabilní jezdec. S týmem majitele Luca Boscoscura podepsal dvouletou smlouvu + další opci na 1 rok.

Bohužel očekávané výsledky se nedostavily, v sezónní premiéře v Losailu Axel Bassani vůbec nestartoval – údajně kvůli špatnému zahojení po operaci slepého střeva v prosinci 2016 –
a v dalších čtyřech závodech nezískal ani bod, dokonce se umístění v Top-15 ani nepřiblížil: Argentina (25.); Austin (24.); Jerez (23.) a Le Mans (24.).

Týmovým kolegou Simone Corsiho – aktuálně v MS-Moto2 v Top-10 – na domácím závodě týmu Speed Up Racing při Gran Premio d’Italia Oakley v Mugellu bude celkem mezinárodně neznámý Španěl Augusto Fernandez, aktuálně třetí jezdec ME-Moto2 (CEV). A vloni se tento 19-letý jezdec z Madridu umístil celkově v Top-5.

By