Aktuality

Letní cena Brna – pódium pro #10 Mrkývku

20 Čvc , 2020

Letošní motocyklová sezóna je kvůli pandemii viru Covid-19 hodně nezvyklá a pro všechny zainteresované také neobyčejně náročná. Ale přesto se naplno závodí.

Úplně novým závodem v kalendáři byla «Letní cena Brna 2020» na Masarykově okruhu. Na startu Letní ceny Brna 2020 se sešla vynikající konkurence z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska, Holandska, Belgie, Itálie, Irska a z Ukrajiny; přičemž se jely dva závody – v sobotu a v neděli. A závodili jak jezdci se supersportovými motocykly, tak se stockovými (tedy např. právě #10).

V sobotu – jelo se na 7 kol na osychající trati – havaroval Jirka Mrkývka hned na začátku závodu a bohužel tak pokračoval v neblahé tradici na tomto okruhu, když při «Jarní ceně Brna» se mu „rozpadl“ motor, což znamenalo do rozpočtu rodinného týmu hodně velkou díru.

Vše si ale #10 Mrkývka vynahradil v nedělním hlavním závodě na 12 okruhů. Zde byl odmávnut na 3. místě, ovšem porazili ho pouze dva jezdci s motocykly konfigurace Supersport – Karel Hanika (Yamaha) a Igor Kaláb (Triumph).