Aktuality

Finále KTM RC World Cupu v Silverstone

4 Říj , 2015  

Ještě skoro neskončil poslední závod na Hockenheimringu a nejlepších 5 pilotů celkového pořadí «ADAC Junior Cup powered by KTM» čekal další highlight. O víkendu 2. – 4. října se v rámci britského superbikového šampionátu konalo finále KTM RC Cup World.

Nejlepších pět jezdců ze všech národních šampionátů z Mexika, USA, Finska, Nizozemí a Velké Británie se tak sešlo na kultovním britském okruhu Silverstone ke dvěma závodům, tedy KTM – Superfinále.

Ze seriálu ADAC Junior Cup powered by KTM to byli Toni Erhard (14, Schwarzenberg), Dennis Norick Stelzer (15, Pirna), Maximilian Sohnius (15, Hausham), Marco Fetz (15, Merkendorf) a náš Jirka Mrkývka (15, CZE).

Pro všechny jezdce byly připravené dva volné tréninky, kvalifikace a dva závody na osm kol, a právě tyto dva závody nabídly neskutečnou podívanou na souboj dvacetičlenné skupiny bojující o vítězství. V prvním závodě dělily nejlepších sedmnáct jezdců v cíli pouhé čtyři sekundy, ve druhém pak bylo nejlepších patnáct dokonce v pouhých dvou sekundách. Z vítězství se nakonec radoval Nizozemec Dijm Ulrich, který v prvním závodě dojel druhý a ve druhém závodě zvítězil. Na druhém místě skončil Američan Sean Kelly, který závodil v mexickém Mexican RC Cup. Třetí celkově byl Kanaďan Braeden Ortt, který naopak letos závodil v americkém MotoAmerica RC 390 Cup.

Náš Jirka Mrkývka, startující do závodu z 13. kvalifikační pozice, v prvním závodě dojel na 16. pozici, když na vítěze ztratil pouhých 3,690 sekundy. Do druhého závodu vlastně ani neodstartoval, neboť hned na startu narazil do soupeře, který zůstal na startu doslova stát.

By