Aktuality

Juniorské podzimní soustředění 2016

24 Lis , 2016  

Uplynulý víkend patřil českým silničním reprezentantům, kteří se stejně jako v loňském roce sešli na posezónním přípravném kempu. Ten se z loňské Prahy přesunul na jih Čech a to konkretně do motocrossového areálu ERWO v Jiníně. Realizační team se skládal z hlavního trenéra Jiřího Heiníka, pořadatele a druhého trenéra Ondřeje Honzáka a třetího trenéra Jana Němce. O fotodokumentaci se pak po celý víkend staral Vojta Vaněk. Cílem kempu bylo, jako v předešlých letech si ukázat modelový trénink, zaměřený především na ovládnutí vlastního těla, koordinaci a pak dále přenesení těchto dvou základních dovedností za řidítka kola, respektive motorky.

Přesně v tomto pořadí byly také naplánovány tréninky. Nejprve v sobotu dopoledne byla na řadě tělocvična, kde jsme prověřili schopnosti jak koordinační tak třeba míru pohyblivosti všech důležitých partií. Dále následoval v sobotu odpoledne trénink na horském kole, kde jsme opět trénovali rovnováhu a stabilitu na dvou kolech. Na závěr pak v sobotu přišel lehký závod na kolech v terénu, který zas prověřil vytrvalostní schopnosti jednotlivých jezdců. Před každým blokem tréninku vždy následovala krátká teoretická přednáška, aby každý věděl a především rodiče, proč se co dělá.

V neděli po krátkém ranním rozcvičení a protažení následoval trénink pro mnohé nejtěžší a to trénink na motokrosových motorkách. Nejdříve na rovině, kde se opět prověřovala schopnost jemného ovládání spojky, brzdy a plynu při manévrech skoro na místě. Dále pak následovaly jednoduché osmičky, drifty a nakonec jízda v terénu, výjezdy a sjezdy v lese.

Cílem víkendu bylo také prověřit všechny pozvané jezdce a vybrat z nich tak skupinu „Juniorské reprezentace“ pro další rok. Výběr byl velmi náročný jelikož všichni jezdci mají svoje kvality, ale přece jenom někteří vyšší a někteří nižší. Po konzultaci se všemi trenéry byla vybraná následující skupina jezdců: Jiří Mrkývka; Filip Salač; Petr Svoboda; Tomáš Dvořák; Oliver König; David Kubáň; Ondřej Vostatek; Matyáš Konečný; Miloslav Hřava; Jakub Gurecký; Petr Trsek; Ondřej Honzák; Jonáš Kocourek; Filip Novotný.

 

By