Aktuality

Jirka Mrkývka nejen o svém prvním vítězství

24 Lis , 2015  

Tvá sezóna skončila týden po finále seriálu „ADAC Junior Cup powered by KTM“.  Jak probíhalo Superfinále KTM na okruhu v Silverstone?

„Celkově to byl skvělý závodní víkend. Poznal jsem mnoho nových lidí a to jsem si hodně užil. Trať byla prostě skvělá, možná trochu rychlá, ale měl jsem s sebou velmi dobré díly a ty byly prostě nejlepší. Měl jsem trochu problémy se sílou mé motorky a tak jsem musel hlavně na rovinkách hodně tvrdě pracovat a také být rychlý v zatáčkách. Byl to prostě neobyčejný závodní víkend, skvělá zkušenost“.

Jsi s touto sezónou „ADAC Junior Cup powered by KTM“ spokojený?

„Moje sezóna v seriálu „ADAC Junior Cup powered by KTM“ nebyla špatná. Poprvé jsem vyhrál závod, což bylo opravdu dobré. Určitě jsme mohli zajet i lepší závody,  ale moje Qualifying byly vždy špatné, já potřebuji dobré starty a to se mně ne vždy podařilo. Takže v zásadě bylo možno zajet ještě lépe. Samozřejmě, že mým nejlepším závodem byl ten na Hungaroringu v Maďarsku. To jsem poprvé stál na pódiu a hodně jsem si to užil. Předtím jsme hodně trénovali a to mně velmi pomohlo. Od začátku jsem měl velmi dobrý pocit, hlavně s předním kolem a to se zlepšovalo každým tréninkem. V Qualifying jsem skončil druhý a byl jsem hodně šťastný. V závodě jsem dobře odstartoval a celý závod jsem byl ve špici. Tři kola před koncem jsem předjel Dirka (Geigera) a malý náskok jsem uhájil až do cíle. Byl to zatím nejlepší okamžik mého života. Chtěl bych poděkovat své rodině, mým sponzorům, přátelům a všem, kteří mě podporují. Bez nich bych neobjel ani jeden závod.“ 

Jak vypadají tvé plány na sezónu 2016?

„Rád bych závodil v seriálu Yamaha R6 Dunlop Cup, protože moje výška dokonale odpovídá tomuto biku a navíc by to byl ten správný krok směrem dopředu. Uvidíme, zda to bude fungovat. V zimě budu dále trénovat, třeba třikrát v týdnu budu v posilovně“. 

Zdroj: www.adac-motorsport.de/adac-junior-cup/

By