Aktuality

Geiger vyhrál v Assenu, Mrkývka nedojel

11 Srp , 2015  

Nizozemský Assen, tedy okruh známý jako Dutch-TT, byl dějištěm pátého závodu letošního seriálu « ADAC Junior Cup powered by KTM». Díky 21 hostům z nizozemského RC 390 Cupu dostalo 25 stabilních jezdců této oblíbené závodní série další silnou konkurenci a tak se závod v rámci Superbike*IDM odehrál ve znamení tvrdých soubojů.

Robert Schotman (16, NL) vyhrál po řadě pozičních výměn stejně jako na Nürburgringu, ovšem jelikož není permanentním jezdcem v seriálu « ADAC Junior Cup powered by KTM», tak 25 bodů získal druhý v cíli Dirk Geiger (13, Mannheim), pro kterého to bylo v jeho Rookie sezóně už třetí vítězství.

Geigera, kterému se podařilo zvýšit jeho bodový stav na 115 bodů, doplnili na stupních vítězů Toni Erhard (14, Schwarzenberg) – 0.792 sekundy za Geigerem a Dennis Norick Stelzer (14, Pirna). Jason Dupasquier (13, SUI) obsadil P4 a po skvělém výkonu až z P17 na startu dokompletoval Top-5 Jonas Hähle (15, Lugau). Dále byli klasifikováni Marco Fetz (15, Merkendorf), Jan-Ole Jähnig (14, Nobitz OT Lehndorf), Milan Wiedemann (15, Everswinkel), rychlá slečna Marie Mende (16, Gersdorf) a Nikolas Seffert (19, Reinbek) vytvořili druhou polovinu Top-Ten.

Jirka Mrkývka sice výborně do závodu odstartoval – z P8 a tedy z třetí řady – a dostal se hned do Top-5, bohužel hned v prvním kole havaroval a tak pro něho závod skončil hodně brzy.

V celkovém pořadí vedl suverénně Geiger se 115 body a mohl tedy rozhodnout už za 2 týdny na German Speedweeku v Oscherslebenu o titulu šampióna v ADAC Junior Cup powered by KTM.  feiern. Erhard byl s 82 body druhý a Stelzer (65) třetí. Po dvou «0» v řadě se propadl Mrkývka na P8, když zůstal bohužel nezaviněně viset na 42 bodech.

Kompletní výsledky závodu najdete zde

Průběžné pořadí šampionátu je potom zde

By