Aktuality

Finále sezóny se konalo na Hockenheimu, Top-5 pro Mrkvu

26 Zář , 2015

Finále letošní sezóny «ADAC Junior Cup powered by KTM» se jelo na kultovním německém okruhu Hockenheimring a Jirka Mrkývka v něm byl odmávnut v Top-5.

V závodě na 15 kol bojovalo o vítězství kvarteto jezdců, nakonec se smál vice-šampion Toni Erhard (14, Schwarzenberg), který se stal vítězem.

Z Pole Position startující Erhard jezdil až do posledního kola na P2 za Jasonem Dupasquierem (14, SUI). Teprve v posledním kole se německý jezdec prosadil proti svému švýcarskému kolegovi a mohl tak oslavit své první vítězství v závodě «ADAC Junior Cup powered by KTM».

Dupasquier, který vedl po celý závod, se musel v cíli spokojit s umístěním v Top-3 se ztrátou 0,327 sec. na vítěze, a bylo to jeho první podium v kariéře. Druhý projel cílem host Adrien Rollet (18, FRA), který na Erharda ztratil pouhých 0.050 sec.

Dennis Norick Stelzer (15, Pirna) patřil hodně dlouho do vedoucího kvarteta, od poloviny závodu ale nestačil tempu svých kolegů ve vedoucí skupině a v cíli skončil na P4 se ztrátou 6.828 sekundy na vítěze. Hned za ním projel cílem Jirka Mrkývka (15, CZE) jako pátý v cíli. Brněnský teenager odstartoval do závodu ze 4. řady startovního roštu, když v kvalifikaci skončil na P11 časem 1:47.683 (+2.735) na Pole.

Maximilian Sohnius (15, Hausham), Marco Fetz (15, Merkendorf) a Jan Mohr (17, AUT) obsadili místa 6 až 8., Top-10 pak dokompletovali Dominic Kaßner (14, Burkhardtsdorf) a Milan Wiedemann (15, Everswinkel).

Dirk Geiger (13, Mannheim) si zajistil titul už před finálovým závodem a tak se na Hockenheimringu objevil na startu v kubatuře Moto3 Standard / Moto3 GP. Erhard si vítězstvím pojistil celkově druhé místo v šampionátu (107 bodů), třetí skončil Stelzer (81), čtvrtý Sohnius (73) a Top-5 dokompletoval Dupasquier (70).

Jirka Mrkývka skončil celkově v Top-7, ale pokud by nedošlo k hodně diskutabilní a dle mého názoru neoprávněné diskvalifikaci na Sachsenringu, tak by z toho bylo skvělé Top-3: V každém případě ale zaslouží Mrkva jr. obrovskou gratulaci!