Aktuality

Dva letošní tituly pro Jirku Mrkývku

10 Pro , 2020

Sezóna 2020 byla neobvyklá a ještě nikdo z nás ji takovou zatím nezažil. Plánované závody – původně se mělo konat celkem 12 mistrovských jízd – se kvůli pandémii Covidu-19 nekonaly v plánovaných termínech, v kubatuře Superstock 600 se tak odjely pouhé dva závodní víkendy, tedy celkem čtyři jízdy o mistrovské body.

V praxi to znamenalo, že každá jízda a každý zisk „velkých“ bodů měly obrovský vliv na celkové umístění a naopak každá chyba se už potom v praxi nedala napravit.

V této situaci se skvěle orientoval Jirka Mrkývka se svým týmem Fritze Tuning Yamaha a takticky mistrně „dirigován“ jak Jirkou Mrkývkou nejstarším, tak i otcem; tedy Jirkou Mrkývkou prostředním, byl jasným protagonistou této kubatury.

V šampionátu Alpe Adria za čtyři druhá místa získal #10 celkem 80 bodů a to znamenalo suverénní obhájení loňského titulu středoevropského šampiona této nejvíce obsazené kubatury. Druhý skončil celkově jeho mladší krajan Patrik Carda (53 bodů) a třetí potom Slovák Michal Bulík (50).

Rovněž v českém šampionátu se jelo na stejných okruzích jako v Alpe Adria, tedy na maďarském Pannonia Ringu a chorvatském Grobniku, vždy po dvou závodech. Ale vítěz byl vždy stejný, brněnský mladík Jirka Mrkývka (20) byl 4x odmávnut v cíli šachovnicovým praporkem jako první a s maximálním možným ziskem bodů 100 obhájil titul mistra České republiky v této kubatuře. Za našim vítězným Jirkou Mrkývkou (100 bodů) byl stříbrný Patrik Carda (80) a bronz získal Vojtěch Schwarz (56).