Aktuality

Junioři mají za sebou soustředění ve Valencii

12 Pro , 2016  

Několik českých juniorských motocyklových reprezentantů vyrazilo do Španělska, kde ve Valencii absolvovali užitečné týdenní soustředění.

Užší výběr juniorské reprezentace ve složení Mrkývka, Salač, König, Svoboda, Vostatek a Honzák měl letos možnost strávit první prosincový týden v elitní závodnické škole KSB ve španělské Valencii.

Díky podpoře Autoklubu ČR a ČOV se tito vybraní jezdci mohli zúčastnit tohoto tréninkového týdne pouze za zlomek ceny v porovnání s tím, kdyby tam chtěli vyjet sami na vlastní pěst. Během šesti dnů bylo naplánováno celkem 8 tréninkových jednotek o délce tří hodin, což dává celkem 24 hodin hodnotného tréninku pod vedením velmi zkušeného trenéra, kterému prošlo rukama již velké množství jezdců, především z kategorií Moto3 a Moto2 závodů mistrovství světa.

Důraz byl kladen především na precizní zvládnutí ovládání motorky na malém prostoru, kontrolovaný smyk zadního kola a orientace v balíku jezdců, tedy jízda ve skupině s neustálým předjížděním.

„Španělský systém tréninku mi přijde velmi propracovaný, a když se podíváme na výsledky závodů MS, myslím i velmi účelný. Rád bych do budoucna principy a technické cvičení přenesl i k nám, jelikož si myslím, že do každodenního tréninku každého špičkového jezdce patří. Není to vždy jen o ježdění na okruhu a kroužení,“ poznamenal k proběhlému tréninku Ondřej Honzák, který celé soustředění pro české juniory zajišťoval.

Celkový zážitek ze soustředění bohužel pokazila skutečnost, že výpravě byly přímo před hotelem ukradeny tři tréninkové motorky z dodávky, což se nakonec vyřešilo zapůjčením motorek z místní školy. I přes tuto velmi nepříjemnou skutečnost si jezdci odvážejí velice cenné zkušenosti a určitý možný směr, kudy do budoucna směřovat svůj trénink.

By