Aktuality

Alpe Adria pojede na trati MotoGP

27 Srp , 2018  

Itala Valentina Rossiho, Španěly Marca Marqueze a Jorge Lorenza vystřídá už následující víkend na okruhu Red Bull Ring nedaleko rakouského města Spielberg brněnský pilot Jiří Mrkývka.

Právě zde se totiž koná pátý letošní závod šampionátu Alpe Adria. 18-letý Jirka Mrkývka pojede ve své kubatuře Superstock 600 s motocyklem Kawasaki. Je to zároveň šampionát České republiky, kde je Mrkva jr. průběžně stříbrný, když vede Josef Pončík (Dafit Motoracing – Yamaha YZF -R6). Druhý je tedy čtyři jízdy před koncem šampionátu Jiří Mrkývka (JM Superstock Team – Kawasaki ZX6-R) a třetí je zatím Patrik Stachura (AMK Těrlicko – Kawasaki ZX6-R).

Okruh Red Bull Ring byl znovu otevřen v roce 2016 na místě, kde stával původní A1-Ring. Má délku 4,3 km a na jezdce čeká celkem 10 zatáček (3 levé + 7 pravých), přičemž nejdelší rovinka na tomto hodně výškově náročném okruhu měří 626 m.

Do konce šampionátu 2018 zbývají už zmiňované rakouské závody 1.- 2. září, o pouhý týden později na Slovakia Ringu a potom seriálové finále v německém Oscherslebenu 6.- 7. října.

 

By