Aktuality

#10 Mrkývka zářil na Slovakia Ringu

27 Zář , 2016

První sezóna Jirky Mrkývky s „velkou“ motorkou je za námi. Posledním dějištěm letošního ročníku Alpe Adria Road Racing Championshipu byl, stejně jako ten úvodní, slovenský okruh Slovakia Ring.

V pátém závodě začal Jirka Mrkývka hned od začátku – od pátku – skvěle. Po oficiálním tréninku mu patřila P8. V sobotní kvalifikaci si ještě polepšil, když skončil na P7 se ztrátou pouhých 1.465 sec. na Polesettera Davida Juhásze z Maďarska.

V prvním slovenském závodě vyrovnal své letošní maximum z Mostu, když byl odmávnut v Top-6, přičemž na vítězného Juhácze ztratil jezdec s motocyklem Kawasaki z týmu WilliRace 12.463 sec.

V nedělním závodě byl ve warm-upu třetí a to dávalo do samotného závodu hodně optimismu a Jirkovi to načerpalo potřebnou sebedůvěru.

V závodě se mu pak podařil doslova husarský kousek, až do posledního kola bojoval o vítězství, když byl členem vedoucí 4členné skupiny. Na vítězného Chorvata Vugrinece mu nakonec chybělo nepatrných 0.962 sec a na první pódium titěrných 197/1000 sekundy. Ovšem čtvrté místo v cíli bylo i tak pro brněnského teenagera fantastickým výsledkem.

V celkovém pořadí CLASS Superstock600 ve své Rookie sezóně získal Jirka Mrkývka celkově  umístění v Top-10, jako suverénně nejlepší Čech.

Stal se ovšem suverénním vítězem kubatury CLASS Superstock600 Junior, když na druhého v pořadí Poláka Patryka Pazeru (Yamaha) měl náskok 90 bodů. Třetí skončil jeho velký chorvatský soupeř Martin Vugrinec (Kawasaki).

Výsledky finále na Slovakia Ringu najdete zde.

Celkové výsledky Alpe Adria 2016 je možno shlédnout tady.