Aktuality

V nedělním závodě skončil Jirka Mrkývka osmý

4 Zář , 2018  

O výsledcích závodu „malých stocků“ rozhodla volba pneumatik, někteří zvolili slicky a zariskovali tak, že po několika kolech bude na trati suchá stopa, což se také stalo. Vítězem se stal Maďar Alen Gyorfi (Yamaha), druhý byl klasifikován Němec Max Enderlein a jako třetí Rakušan Lukas Walchhutter. Sobotní vítěz Jirka Mrkývka a jeho tým zvolil mokré obutí a to se postupně ukázalo jako chyba, přesto obsadil 8. místo a byl odmávnut jako první jezdec v cíli s mokrými gumami.

Po závodě byl ale #10 diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel. A co se vlastně stalo, nám přiblížil šéf týmu Jiří Mrkývka sr.: „Ve středu před odjezdem jsme ještě na Masarykově okruhu absolvovali poslední test. Bohužel se nám úplně „vysypala“ převodovka. Půjčili jsme si narychlo nový motor a namontovali ho do naší Kawasaki. Mysleli jsme si, že odpovídá na 100% reglementu šampionátu Alpe Adria. To ale bohužel nebyla pravda…! A tak byl #10 diskvalifikován jak z nedělního závodu, tak bohužel také z toho vítězného sobotního“.

Už následující víkend čeká tým JM Superstock na Slovakia Ringu závod o „Cenu Slovenska“, který je součástí mistrovství ČR.

By