Aktuality

Sachsenring s hořkou příchutí pelyňku

11 Čvc , 2015  

Vrcholem letošní sezóny byl pochopitelně závod na Sachsenringu, který se jel v rámci Grand Prix Německa. Jirka Mrkývka si v něm vedl skvěle, a v cíli byl odmávnut v Top-3 za lídrem šampionátu Dirkem Geigerem (13, Mannheim) a Tonim Erhardem (14, Schwarzenberg).

Ovšem následná diskvalifikace kvůli vyvrtaným odtokovým dírkám v airboxu, mimochodem vloni týmu řekli, ať je tam vyvrtají, vzala všem úsměv z tváře.

Čtvrtý závod sezóny «ADAC Junior Cup powered by KTM» byl díky konání «GoPro Motorrad Grand Prix Deutschland» highlightem sezóny a jel se v sobotním podvečeru. Dirk Geiger (13, Mannheim) a Toni Erhard (14, Schwarzenberg) bojovali až do posledního kola o vítězství, za nimi pak po 15 kolech byl odmávnut v Top-3 náš Jirka Mrkývka (15, Brno, CZE).

Pro Geigera to bylo druhé vítězství v sezóně, zatímco lokalmatador Erhard se musel těsně spokojit s místem druhým, což byl jeho nejlepší výsledek v sezóně.

Maximilian Sohnius (15, Hausham) obsadil v cíli P4 a dále následovali Dennis Norick Stelzer (14, Pirna), Jonas Hähle (15, Lugau) a Marco Fetz (15, Merkendorf).

Po neoprávněné diskvalifikaci Mrkývky se samozřejmě pořadí v cíli a v bodové tabulce posunulo.

Můj osobní názor: Prostě stupně vítězů měly v Německu patřit pouze Němcům a nějaký Čech se jim prostě nehodil…!

Dále projeli cílem Jason Dupasquier (13, Sorens, SUI), Kevin Keyes (17, Edenderry, IRL) a Alexander Somosi (15, Hernad, HUN), což bylo pořadí v Top-10, ovšem hosté bez nároku na body.

V průběžném pořadí si udržel Geiger se ziskem 90 bodů po svém druhém sezonním vítězství pozici lídra, následují Erhard a Sohnius s 62 body. Mrkývka kompletuje se ziskem 42 bodů Top-5.

Pátý závod sezóny ADAC Junior Cup powered by KTM 2015 se koná v rámci Superbike*IDM za čtyři týdny (7. až 9. srpna) v nizozemské motocyklové katedrále na okruhu Dutch-TT v Assenu.

Kompletní výsledky závodu najdete zde

Průběžné pořadí šampionátu je potom zde

By