Aktuality

Podium z Jarní Ceny Brna

10 Čvn , 2020  

Ačkoliv počasí „Jarní Ceně Brna“ moc nepřálo, tak ze všech zúčastněných doslova prahl hlad po závodění. Výjimkou nebyl ani Jiří Mrkývka, startující se svým typickým číslem #10.

V kvalifikaci si jezdec s modrým motocyklem Yamaha R6 opatřeným #10 klubu Fritze Tuning vyjel Pole Position o 0,205 sekundy před zkušeným Igorem Kalábem (Triumph Daytona 675).

V sobotním závodě na 7 kol Masarykova okruhu pak získal Jirka Mrkývka první letošní pódium, když byl odmávnut na 3. místě v cíli a podlehl pouze dvěma jezdcům s motocykly Supersport, tedy poněkud silnějšími stroji. Jeho ztráta činila zanedbatelných 2,631 resp. 3.900 sekundy.

V neděli už našemu jezdci nepřálo štěstí, hned na začátku mu z 2. pozice bouchl motor a cílovou šachovnici bohužel neviděl.

Nyní ho čeká 6 závodních jízd šampionátu Alpe Adria, tedy tři závodní víkendy na maďarském Pannonia Ringu (24. – 26. července), chorvatském Grobniku (4. – 6. září) a v italské Cremoně (16. – 18. října).

Bohužel sešlo z plánovaného startu s „wild card“ v německém Oscherslebenu (závod byl bez náhrady zrušen) a tak se hledá náhradní program….

By