Aktuality

Po úspěšné maturitě huráááá do Assenu

29 Kvě , 2019  

#10 Jirka Mrkva nejmladší má za sebou to podstatné, dnes udělal úspěšně maturitu a nyní se může věnovat motocyklovému závodění, přesně řečeno druhému závodu Alpe Adria, který se jede na kultovním okruhu v Assenu.

Po 1. kole tohoto šampionátu, kdy naše #10 kvůli pádu ve volném tréninku do závodu kvůli zranění vůbec nenastoupila, tak pro něho  začne motocyklová sezóna hodně pozdě, tedy až začátkem června.

Dějištěm druhého závodu Mezinárodního mistrovství České republiky a šampionátu Alpe Adria je nizozemský okruh «TT Assen Circuit», což je historická premiéra tohoto šampionátu na tomto kultovním motocyklovém okruhu, nazývaném také jako «The Cathedral of motorcycle racing», tedy «Katedrálou motocyklového závodění».

Kubatura Superstock 600 je zatím zcela v režii zahraničních jezdců, nejlepší Čech, náš #10 Jirka Mrkývka  na Slovakia Ringu v závodě nestartoval. Uvidíme, jak si povede v Assenu, tento okruh už zná z dřívějška ze závodů s motocyklem KTM v seriálu « ADAC Junior Cup powered by KTM» v sezóně 2015.

Obrovskou výhodou naší #10 je dnešní úspěšná maturita, takže čistá hlava, konečně se může pořádně vyspat a hlavně závodit bez nervů. Šampionát je otevřený a na nizozemských stupních vítězů je o víkendu 6 volných míst…

 

 

By