Aktuality

Na Nürburgringu dojel Mrkývka v Top-10

15 Čvn , 2015  

Druhý závod «ADAC Junior Cup powered by KTM» se konal za slunečného počasí v neděli dopoledne na kultovním německém okruhu. Dennis Norick Stelzer (14, Pirna) vyhrál po 15 dramatických kolech druhý letošní závod. 

Vedle 25 stabilních jezdců «ADAC Junior Cup powered by KTM» se zde objevilo celkem 21 hostů z nizozemského seriálu KTM RC 390, jejichž výsledky ale byly vyhodnoceny zcela zvlášť. Robert Schotman (16, Dordrecht, NL) tak byl sice odmávnut v cíli jako první, ale 25 bodů získal na své konto Stelzer.

Pozdější vítěz odstartoval do závodu ze druhé pozice na startovním roštu, ale hned po první zatáčce se propadl až na P5. Potom se ovšem 14-letý jezdec z Pirny začal probojovávat dopředu.

Dirk Geiger (12, Mannheim), Maximilian Sohnius (15, Hausham) a Toni Erhard (14, Schwarzenberg) jezdili společně se Stelzerem ve vedoucí skupině a bojovali o vítězství. Nakonec se musel vítěz premiérového závodu Geiger spokojit s druhým místem v cíli. Sohnius pak projel o pouhých 0.290 sekundy za 12-letým Rookiem cílem a oslavil tak letošní druhé pódiové umístění 2015.

Erhard propásl stupně vítězů jako čtvrtý v cíli o pouhých 0.655 sekundy. Jason Dupasquier (13, Sorens, SUI) si zajistil P5, za ním projel na P6 Marco Fetz (15, Merkendorf). Yannick Kruse (19, Löhne) byl v cíli sedmý, Jirka Mrkývka (15, Brno, CZE), který do závodu odstartoval z P9 – tedy z 3. řady startovního roštu, na místě osmém, Marie Mende (16, Gersdorf) a Chris Luca Leibold (18, Schlierbach) dokompletovali Top-Ten.

V celkovém pořadí vedl Geiger s 45 body, následovali Stelzer a Sohnius – oba s 36 body. Jirka Mrkývka uzavíral Top-6 se ziskem 17 bodů.

Kompletní výsledky závodu najdete zde

Průběžné pořadí šampionátu je potom zde

By