Aktuality

ME/CEV Moto2 v Barceloně: Double Carduse, Mrkývka dvakrát těsně za body

18 Čvn , 2017  

Ex-pilot GP Ricky Cardus dominoval v obou závodech mistrovství Evropy Moto2 v Barceloně, Jiří Mrkývka obsadil dvakrát 16. místo a zůstal tak těsně za bodovanou Top-15.  V prvním závodě ME-Moto2 na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya vyhrál Ricky Cardus s motocyklem Kalex z týmu Stylobike s náskokem 5,375 sec před Ericem Granadem. Za nimi následovali Dimas Ekky, mistr Evropy Steven Odendaal s NTS, s motocyklem Tech3 jezdící Héctor Garzo, Joe Roberts a Federico Fuligni. Jiří Mrkývka z týmu Willi Racing s motocyklem Kalex obsadil místo 16.

Rovněž ve druhém závodě dominoval Ricky Cardus. Bývalý pilot GP a současný testovací jezdec KTM vyhrál o 3,181 sec před Joem Robertsem. Na místě třetím následoval s motocyklem Tech3 závodící Héctor Garzo, dále byli odmávnuti Steven Odendaal, Dimas Ekky a Federico Fuligni. Jiří Mrkývka byl opět odmávnut na 16. pozici, tedy těsně za bodovanou Top-15.

V celkové klasifikaci vede nyní Cardus po dvou vítězstvích s 50 body, druhý je Héctor Garzo se 47 body ze tří závodů. Následují Eric Granado se 40 a Steven Odendaal s 39. Jiří Mrkývka má 1 bod a to znamená 20. místo celkově.

By