Aktuality

Ještě ohlédnutí za epilogem

1 Říj , 2016  

I letošní ročník šampionátu Alpe Adria se již klasicky zakončil na slovenském okruhu Slovakiaring. Počasí bylo pro závody jak dělané a tak celému týmu Willi Race Team si poslední závodní víkend pořádně užít.

Pro Jirku to znamenalo úspěšně ukončit první sezonu ve třídě Superstock600 Junior, kde s 90 bodovým náskokem na druhého Patryka Pazeru vybojoval titul Mistra Evropy této kategorie. Jirkovy výkony po celou sezónu se neztratili ani mezi dospěláky kategorie Superstock600 kde v celkovém pořadí vybojoval 10. místo. Nebudeme ale předbíhat a podíváme se jak celý víkend viděl teprve 16letý Jirka Mrkývka.

Jirka: “Celý víkend probíhal velmi dobře. V pátek jsem první trénink vynechal, protože nebylo dostatečné teplo a nechtěl jsem nic riskovat. Třetí trénink jsem vyhrál a s chováním motorky jsem byl velice spokojen. Poslední a taky oficiální trénink mnoho jezdců zrychlilo a já se posunul až na sedmou pozici. Byl jsem velice překvapený, jak mnoho jezdců zrychlilo a bral jsem to jako výzvu do dalšího dne kdy mě čekala kvalifikace a závod.

V sobotní kvalifikaci jsem dojel na sedmém místě, z čeho jsem nebyl až tak moc spokojený. Zajel jsem ale maximum, co jsem mohl a zlepšil i svůj osobní rekord.

Do prvního závodu jsem měl špatný start a najížděl do první zatáčky až na desátém místě. Během prvního kola jsem se dostal na šestou pozici, kterou jsem si držel celý závod. Věděl jsem, že jsem mohl držet tempo s první skupinkou, ale kvůli technickým problémům to nebylo možné. Motorku jsme do nedělního warm-upu opravili. Ve warm-upu vše fungovalo, jak mělo, a byl jsem připravený do druhého závodu.

Ve druhém závodě jsem měl ale opět špatný start a opět vyjížděl z poslední zatáčky na desátém místě. V prvním kole jsem udělal velký progres, když jsem se dostal na páté místo. První skupinka se vzdalovala a tak jsem musel předjet jezdce přede mnou a začít stahovat. Když jsem se přidal do souboje o první místo tak to bylo nahoru a dolů, chvilku jsem byl i na druhém místě. Byl to velký boj a moc jsem si to užíval. Nakonec jsem cílem projel čtvrtý. Byl jsem celkem smutný, že jsem nedokázal dojet na bednu, ale zároveň jsem velice spokojený a jsem rád, že jsem potvrdil tvrzení ze soboty.”

By